• slide-06
1 2 3 4

تورهـای خارجی

تور بلغارستان

  پایتخت: صوفیه
بزرگترین شهر:
منطقه زمانی: ساعت جهانی + 2
واحد پول:

تور وارنا

 وارنا بزرگترین شهر ساحلی بلغارستان در دریای سیاه است که در شمال این کشور واقع شده و بعنوان پایتخت دریایی و تابستانی بلغارستان شناخته میشود. تاریخچه وارنا به ۵ هزار سال قبل یعنی زمانی که یونانی ها در این شهر ساکن شدند برمیگردد. این شهر بندر اصلی کشتیرانی تجاری و تفریحی بلغارستان است و چون در همسایگی سواحل شن های طلایی، سنت کنستانتین، هلنا و آلبنا قرار دارد، فضایی بین المللی دارد. وارنا شهریست که با معماری های باروک و معاصر، و پیاده روها و باغ های رو به دریای زیبا، و همچنین رویدادهای فرهنگی معتبر سالانه، توریست های بسیاری را به خود جذب میکند.

  کلیسای وارنا

این کلیسای قرن نوزدهم یکی از نمادهای شهر است و در آن سریر اسقف، نقاشی های دیواری مجلل و شیشه کاری های منقوش متعددی به چشم میخورد. از بالای برج ناقوس با ۱۳۳ پله مارپیچی نمای زیبایی از شهر را میتوانید تماشا کنید.

باغ دریایی

بزرگترین و قدیمی ترین پارک وارنا که شامل آکواریوم وارنا، دلفیناریوم وارنا، رصدخانه نیکولاس کوپرنیک و آسمان نما، موزه تاریخ طبیعی، گلخانه، باغ وحش و جاذبه های دیگر میشود.

 دلفیناریوم

تنها پارک دلفین شبه جزیره بالکان و بزرگترین جاذبه توریستی وارنا با اجراهای ۴۰ دقیقه ای دلفین ها.

 موزه باستان شناسی

این موزه در ساختمانی زیبا قرار دارد که طراحی آن را پتکو مومچیلوف انجام داده. امروزه این موزه بیش از ۵۵۰۰۰ اثر هنری از دوران پالئولتیک تا اواخر قرون وسطی را در خود جای داده.

 موزه ملی دریانوردی

تاریخ دریانوردی بلغارستان به سال ۱۸۸۳ برمیگردد. این موزه در سال ۱۹۲۳ در مدرسه دریانوردی بنیان گذاری شد و هم اکنون دارای ۱۲ تالار می باشد. تاریخچه دریانوردی از زمان های باستان تا به امروز در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

 حمام های رومی

این حمام ها که به زمان امپراطوری رم برمیگردند به نام اودسوس خوانده میشده اند. بقایای این ساختمان نشان دهنده قدرت و ثروت شهر در آن زمان است. ارتفاع این سازه گنبد دار حدود ۲۰ متر بوده و کل بنا در محیطی به اندازه ۷۰۰ متر مربع ساخته شده است

آب و هوای وارنا:
Find more about Weather in Varna, BU
ساعت رسمی:
GMT:
تهران:
وارنا: 

برگشت