• slide-06
1 2 3 4

تورهـای خارجی

تور مراکش

تور مراکش

مراکش کشوری است در شمال غربی آفریقا که دارای ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس است. این اقیانوس از شمال به جبل‌الطارق و دریای مدیترانه می‌رسد. کشور مراکش از سوی خاور با کشور الجزایر، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با کشور موریتانی و از شمال با دریای مدیترانه همسایه است.

زبان رسمی: عربی و بربری
پایتخت: رباط
شهرهای مهم : کازابلانکا ، فاس ، طنجه ، صویره ، مکناس
واحد پول: درهم مراکش

کشور مراکش به عنوان شهر سرخ شناخته می شود و هر چیزی که انتظارش را داشته باشید دارد. این کشور واقع در آفریقای شمالی، منزلگاه جالب ترین و زیباترین مکان های دیدنی در دنیاست.

آثار عمده تاریخی این کشور که عبارت‌اند از مساجد، آرامگاههای سلاطین و کاخها در سه شهر تاریخی فاس، مکناس و شهر مراکش واقع هستند. البته در شهرهای کازابلانکا و رباط و شمال کشور مثل طنجه آثار تاریخی و سیاحتی بسیاری وجود دارد.

معروف ترین آثار تاریخی مراکش :

معروفترین آثار عبارتند از: آرامگاه ملک محمد پنجم و ملک حسن دوم در رباط، معبد حسان که فقط ستونها و برج آن باقی مانده است، شاله (قلعه بازمانده از دوران رم)، مدینه (بخش قدیمی شهر رباط)، موزه باستانشناسی، موزه ودایه، دارالبیضا (مسجد حسن دوم که گنجایش ۸۰۰۰۰ نمازگزار را دارد و بر کرانه اقیانوس اطلس ساخته شده‌است. دو سوم این مسجد بر روی آب قرار دارد)، ضریح مولای اسماعیل در مکناس، باب المنصور، موزه دارالجامع، مسجد بوعینیه در فاس، جامع قرویین، موزه باتا، الحمرا که دیوارهای آن باقی مانده‌است، مقبره‌های شاهان و شاهزادگان سلسله سعدیون، آرامگاه ابن بطوطه در طنجه، غار هرکول (در این غار تعداد زیادی غار صخره‌ای وجود دارد که به یکدیگر وصل می‌شوند و بسوی اقیانوس سرازیر می‌گردند.)، موزه هنرهای معاصر، موزه کازبا، شهر مراکش و موزه دار سی سعید نیز قابل توجه هستند. اما امروزه شهر مراکش به دلیل برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش شهرت دارد.

 
آب و هوای کازابلانکا:
Find more about Weather in Casablanca, MC
Click for weather forecast
برگشت