• slide-06
1 2 3 4

تورهـای خارجی

تور دبی

امارات متحده‌ی عربی اتحادیه‌ای مشتمل بر هفت امیرنشین است، که در شبه‌جزیره‌ی عربی در جنوب غربی آسیا بر روی خلیج فارس قرار دارد و در مجاورت عربستان و عمان واقع است. هفت ایالت امارات که امیرنشین نامیده می‌شوند شامل؛ ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، رأس‌الخیمه، ام‌القواین و الفجریه است.
تور دبی یکی از پرطرفدار ترین تورهای مسافرتی خارجی است.
زبان رسمی امارات: عربی می‌یاشد، اما زبان انگلیسی به صورت گسترده‌ای توسط ساکنان شهر دبی استفاده می‌شود.
پایتخت امارات: ابوظبی
منطقه زمانی: ساعت جهانی + 4
واحد پول: درهم امارات (AED)

تور دبی

دبی بدلیل کیفیت منحصر به فرد این شهر به مرکز توریستی امارات تبدیل شده است. دبی خانه ی تعدادی از تماشایی ترین سازه های ساخته دست بشر در جهان می باشد. اکثر آسمان خراش های دبی جزو بلندترین برج های جهان هستند و جزایر نخل مانند آن شامل کیلومترها ساحل سفید رنگ است که تفریحات جالبی ارائه می دهد. با توجه به اینکه دبی در تابستان حدود 10 تا 11 ساعت هوای آفتابی و داغ دارد، توریست ها در اواخر روز به سیاحت می پردازند و به همین دلیل جاذبه ها تا پاسی از شب نیز باز هستند. تور دبی با پرواز های مستقیم بسیاری انجام می شود و هر دوازده ماه سال تور دبی برگزار می گردد.

بهترین زمان سفر به دبی: از آنجایی که دبی یک شهر صحرایی در کشور امارات می باشد، جای تعجبی نیست که آب و هوای گرم و روزهای شدیدا آفتابی داشته باشد. گرم ترین ماه های دبی بین ماه های می تا سپتامبر می باشد که دمای هوا به 39 و 40 درجه می رسد و احتمال بارش باران تقریبا صفر است.

اما دبی در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه خنک ترین آب و هوا را دارد هرچند که با وجود آفتاب، دمای هوای دبی هیچ گاه کمتر از 23 درجه نمی شود.

مکان های دیدنی و تفریحگاه های دبی:
پارک آبی Wild Wadi: از جمله از جمله پرطرفدارترین مراکز تفریحی دبی پارک آبی دبی "وایلد وادی" است.  این پارک شامل موج سواری های مهیج و نیز تفریحات بی خطر مخصوص کودکان می باشد. استخرهای اینجا موج هایی به ارتفاع 1.5 متر ایجاد می کنند. اما Flowrider محبوب ترین جاذبه ی اینجا می باشد که موج هایی منحنی شکل و مخصوص موج سواران ایجاد می کند که حتی تماشای آنها نیز لذت بخش است.

سیاحت های صحرایی:  از جاذیه های گردشگری دبی صحراههای دبی است که با سافاری  می توان آن را بپمود. رانندگان ماهر و مجرب، کاروان ماشین های چهار چرخ را در سواری های پیچ و خم دار در بین تپه های شنی صحرای عرب راهنمایی می کنند. این سیاحت های صحرایی در تور دبی برای نصف روز برنامه ریزی شده اند؛ و به عنوان فعالیت های جانبی، توریست ها اجازه دارند ساعاتی به تماشای غروب خورشید بنشینند، سپس برای صرف شام و رقص و کشیدن قلیان به دهکده ی Bedouin می روند. اگر به دنبال ماجراجویی عمیق تری هستید گواهینامه بین المللی خود را به همراه داشته باشید، یک جیپ 4*4 کرایه کنید و برای چند ساعت خود را در قلب بیابان های عربی گم کنید.

پیست اسکی دبی: پیست اسکی دبی در درون مرکز خرید امارات واقع شده است. این پیست خود ساخته، جاذبه ای جدید می باشد و فرصت مناسبی برای اسکی بازان مبتدی است که در وسط یک واحه ی صحرایی، به اسکی بپردازند!! بطور کل، 5 قسمت برای اسکی در اینجا وجود دارد که طولانی ترین آنها 396 متر است و تجهیزات لازم و لباس گرم نیز دارد.

دبی مال: یکی از بخش هایی که سرمایه گذاری های هنگفتی بر روی آن انجام شده، مراکز خرید دبی است. اما این مرکز خرید را باید دید تا باور کرد. یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا که هر نیازی را برآورده می کند. خرید و صرف غذا تبدیل به یکی از جاذبه های جانبی  دبی مال شده اند. 22 پرده سینما، پارک Sega World، دنیای بازی کودکان، و یک آکواریوم بزرگ از دیگر امکانات این مرکز خریدند. فواره های دبی که جای خود را در بین جاذبه های دبی پیدا کرده اند دقیقاً در مقابل درب ورودی این مرکز خرید قرار دارند. رقص آب این فواره ها همه روزه از ساعت 18:00 شروع می شود.

برج خلیفه: هر گردشگری از لحظه رسیدن به دبی در فکر دیدن بلندترین سازه ی روی کره زمین است. ساختمانی که مانند یک سفینه فضایی عظیم الجثه یک سر و گردن از تمامی برج های بلند بالای دبی، بالاتر است. فرصت دیدن دبی از سکوی طبقه 134 برج خلیفه را از دست ندهید. بودن روی این سکو شبیه ترین چیز به قدم زدن روی بال های هواپیماست. فرصت قدم زدن روی بالهای هواپیما را از دست ندهید…

سیاحت بر روی کشتی و بازارهای سنتی و ...  از دیگر برنامه های تور دبی می باشند.

آب و هوای دبی:
Find more about Weather in Dubai, ER
ساعت رسمی:
GMT:
تهران:
دبی: 
برگشت