• slide-06
1 2 3 4

تورهـای خارجی

توراسکی

منطقه ارزروم ترکیه

ارزروم با موقعيت جغرافيايي , خاصيت توانايي 5 ماه اسکي در اين منطقه , کيفيت برف, تاسيسها و پيستهاي بلندي که دارد يکي از مراکز گردشگري زمستاني در جهان به حساب ميايد. در سال 1993 در 70 کيلومتري جنوب شهر و پهناي 25 کيلومتر کوههاي پالان دوکن به عنوان مرکز گردشگري زمستاني اعلام گرديد .
ارزروم با در بر داشتن پيستهاي اسکي مانند پالان دوکن, کوناکلي و کانديل لي و سالنهاي يخ و برجهاي پرش در حال خدمت به گردشگري زمستان ميباشد.بارش برف در ارزروم در ماههاي مهر و ابان و فصل اسکي در ارزروم در ماه ابان شروع ميشود و تا اواخر ارديبهشت ماه ادامه دارد. به علت خاصيت اقليمي پالاندوکن بارش برف غباري که امکان اسکي را بوجود مياورد در کل طول فصل ادامه دارد.موقعيت اقليمي تمام شرايت مناسب براي گردشگري زمستاني را دارد. زمستان در اين ناحيه 5 ماه طول ميکشد و درجه ي هوا بين منفي 5 الي منفي 9 ميباشد .
کوههاي پالان دوکن يکي از درجه اولترين مراکز اسکي ترکيه از نظر ورزشهاي زمستاني و گردشگري زمستاني هستند در اسکي ازاد و فعاليتهاي گردشگري زمستاني يکي از نقاط و ايستگاههاي بين المللي به شمار ميايد. در سال 2011 به عنوان صاحب خانه ي بيست و پنجمين ورزشها و بازيهاي زمستاني دانشگاههاي جهان بوده و به همين علت يکي از مراکز قابل توجه گردشگري زمستان در ترکيه و دنيا شده است .
محل اسکي پالان دوکن
محل اسکي پالان دوکن که در بين بلندترين و عمودترين پيستهاي اسکي دنيا به شمار ميرود اختلاف ارتفاع بين 2000 الی 3176متر ميباشد. در ناحيه ي اسکي 7 پيست اسان ,8 پيست متوسط و سخت و 4 پيست طبيعي وجود دارد. در اين پيست 10 تله سيژ 1 تله سکي 2 بيبي ليفت 1 اسانسور گوندولا وجود دارد . اسانسور گوندولا بعد از 1000 مترپياده بالا رفتن 3176 متر به قله ي اژدر ميرود.اين محل اسکي که محلي مجذوب براي اسنوبرد است امکان پرش با پاراشوت, کوه نوردي, اسنو تيوب و پينت بال را به شما ميدهد. براي مسابقات اسلالوم 2 پيست به ثبت رسيده از طرف فدراسيون بين الملل اسکي دارد. در کل پيستها مجموعا 12000 نفر در ان واحد ميتوانند اسکي انجام بدهند. براي جلوگيري از ريزش بهمن اني سيستم گاز اکس بهمن ريز مصنوعي را تعبيه کرده اند .
محل اسکي پالان دوکن به تمامي اسکي بازان در هر لول امکان اسکي ميبخشد. 2 عدد هتل 5 ستاره اي, 1 عدد 4 ستاره اي , 1 عدد 2 ستاره اي وجود دارد. تعداد کل تختهاي موجود چه شخصى چه عمومي 2681 ميباشد. به علاوه در مرکز شهر تعداد زيادي هتل 2 الی 3 ستاره ي
در حال خدمات هستند. فاصله ي پيست اسکي از فرودگاه 15 و از مرکز شهر 4 کيلومتر است. حمل و نقل و رسيدن به پيست در روزهاي تعطيل با اتوبوسها شرکت واحد شهرداري و ديگر روزهاي هفته با وسيله نقليه شخصي يا تاکسي امکان پزير است.

دره گل ها (دزاخکادزور) ارمنستان

از ایام قدیم دزاخکادزور هم برای زندگی و هم برای استراحت مکان مناسبی بوده است. این مکان زیبا که ترجمه نامش دره گل ها است منطقه ای قابل زندگی با آب و هوایی لطیف و سالم شناخته شده است.
جمعیت این منطقه تنها 2000 نفر با مردمی صمیمی و مهمان نواز است. دزاخکادزور اماکن تاریخی مختلفی دارد، از جمله کلیسای کچاریس که در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است. این شهر به دلیل آب و هوا و طبیعت خوبی که دارد خانه دوم بسیاری از دانشمندان و نویسندگان معروف هست.
زاخکادزرو تحت نظر دولت به شهر اسکی با استاندارد بین المللی تبدیل شده است. منطقه اسکی تنها به فاصله 50 کیلومتری پایتخت ارمنستان، از دهه 70 منطقه ای جذاب و توریستی در زمستان به شمار می آید. این شهر میزبان اردوی تیم شوروی سابق قبل از بازی های المپیک زمستانی مکزیک بوده است.
این مکان در حال حاضر محبوب ترین منطقه زمستانی در ارمنستان است، که صدها نفر از دوستداران اسکی و اسنوبورد را به خود جذب کرده است. در حدود 20 کمپ و تعداد کمی خانه برای استراحت در منطقه ساخته شده است. خانه های قدیمی زمان شوروی کاملاً از بین رفته و هتل های شیک و مدرن جانشین آنها شده اند. این روزها دزاخکادزور مکانی مدرن با شرایط اقلیمی بی نظیر و همین طور امنیت بالا است.
بیمارستان ها و دیگر شرکت ها در این منطقه بیشترین تلاش خود را می نمایند تا مسافرین سفری راحت و فراموش نشدنی به این شهر داشته باشند.
  
برگشت