• slide-06
1 2 3 4

تورهـای خارجی

تور ویتنام

تور ویتنام

ویتنام یکی از زیباترین کشورهای منطقه جنوب شرقی آسیا ست. از شمال با چین و لائوس، از غرب با کامبوج همسایه است و از شرق و جنوب به دریای شرق و اقیانوس آرام منتهی می‌شود.

زبان رسمی:

 زبان رسمی و اداری کشور ویتنام می‌باشد . زبان ویتنامی که پس از زبان چینی، دومین زبان مهم گروه زبان‌های نواخت‌بر آسیا به شمار می‌آید در زمره زبان‌های استرا-آسیایی می‌باشد.


پایتخت : 

جمهوری سوسیالیستی ویتنام که با نام رایج ویتنام معروف است، کشوری است در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن هانوی است.


بزرگترین شهر: هانوی

واحد پول:
پول رایج در ویتنام دونگ (Dong) می باشد که اختصار آن VND است.
 

ویتنام کشوری است با هزاران سال تاریخ با شکوه و با پیروزیهای درخشانی که مردم ویتنام در مبارزاتشان بر علیه استعمارگران داشتند شاخص شده‌اند.انقلاب ویتنام در سال ۱۹۴۵ به پیروزی رسید و این کشور توانست در ۲ سپتامبر همان سال استقلال خود را بدست آورد که بعدها این تاریخ روز ملی این کشور نام گرفت.

از آثار میراث فرهنگی این کشور می‌توان از شهر قدیمی و تاریخی «هوآ» نام برد که قدمتی بیش از ۲۰۰ سال دارد و توسط تاجران چینی و ژاپنی ساخته شده و آداب و رسوم و فرهنگ آنان همچنان در این شهر در کنار بناها و آثار معماری دیدنی که همچون گذشته نگاهداری شده، برجای مانده است. این شهر در مرکز کشور واقع است .ویتنام یک شهر ممنوعه هم دارد که از ویژگیهای جالب توجه و بی‌نظیر این شهر این است که موسیقی و رقص‌های سنتی متعلق به هر سلسله که تنها ویژه پادشاهان برگزار می‌شد نیز در این شهر اجرا می‌شود.پارک‌های ملی نیز از جمله دیدنیهای کشور ویتنام به شمار می آید.

برپایی فستیوا‌ل های سنتی از دیگر جاذبه‌های این کشوراست. مراسمی سرشار از شادی، نشاط و رنگ با لباسهای سنتی که مردم را درهر سنی گردهم می آورد. این جشنواره‌ها و فستیوال‌ها که توسط ۵۴ نژاد گوناگون در هرگوشه ازکشور برگزار می شوند مقدمه خوبی است برای ورود بینندگان به دنیای منحصر بفرد رسوم و فرهنگ ویتنام و فرصتی برای هرویتنامی تا ریشه‌های خویش را به یادآورد و قدردانی خویش را از آنها که سبب اعتلای کشورش شده اند، قهرمانانی که زندگی‌شان را در راه کشورشان فداکرده‌اندو افراد مقدس نشان دهد.

قسمت عمده سرزمین ویتنام با کوهستانها و جنگل های انبوه پوشیده شده است. کوهستانها 40 در صد ، تپه ماهور ها 40 درصد و زمین مسطح 20 در صد از مساحت کل این کشور را تشکیل می دهند . شمال ویتنام متشکل از دلتای مثلث شکل رود خانه ی سرخ به مساحت تقریبی 000، 3 کیلومتر مربع و کوهستان ها و فلات های مر تفع است.

رشته کوه چونگ سون از شمال تا استان تبت چین امتداد می یابد مرز های غربی ویتنام با لا ئوس و کا مبوج را تشکیل داده و در دلتای مکونگ و شمال شهر هوچی مین ( سایگون ) خاتمه می یابد.

جاذبه های گردشگری ویتنام  :

مقبره هوچی مین نمای این بنا به سمت میدان تاریخی بادین میباشد. این مقبره در سه لایه ساخته شده و ارتفاع ترکیبی آن ۲۱.۶ متر میباشد که از قسمت پایینی این مقبره برای برگزاری کنفرانس های بزرگ استفاده میشود. در قسمت دوم این بنا، در پس راهروها و راه پله مرمری مقبره رئیس جمهور قرار دارد. قسمت بالایی این بنا سنگ نبشته ای از جنس سنگ قیمتی بنفش تیره قرار دارد که به رئیس جمهور هوچی مین تقدیم شده است. 

موزه تاریخ ویتنام : این موزه ملی در سال ۱۹۲۶ تاسیس شد و در اصل ایکول اتریم اورینت نام داشت که پس از بازسازی سال ۱۹۵۸ به موزه تاریخ ویتنام تغییر نام داد. در این موزه کلکسیونی غنی از اکتشافات باستان شناسی که از نظر علمی و هنری ارزشمندند و نمایشگر پیشرفت ملت و دولت ویتنام از ابتدای تاریخ تا امروز می باشد.

معبد گوکسان : این معبد که در نزدیکی دریاچه هوان کیم قرار دارد در قرن نوزدهم ساخته شد و در سال ۱۸۴۶ بازسازی شد. در مسیر طولانی ورودی معبد جمله هایی موازی بر روی دیوار قرار دارند که بخشی از معمای سنتی و روش زندگی ای که تانگ لانگ از آن پیروی میکرده را نشان میدهند. این معبد که تا درون دریاچه امتداد یافته، تاریخچه ویتنام و لاک پشت های عظیم شامل یک گونه مومیایی شده را به نمایش میگذارد. لاغرترین بچه گربه دنیا در این معبد زندگی میکند و میتوانید به آن غذا بدهید.

آب و هوای هانوی:
Find more about Weather in Hanoi, VS
Click for weather forecast


برگشت